Podczas modułu autoprezentacji przekonują komisję o swoich umiejętnościach, a rozwijając współpracę w grupie zarządzają zespołem budowniczych …. maszyn z klocków lego. Te i inne ćwiczenia, w przystępny sposób i efektywnie przygotują ich do wolontariatu w ramach projektu „Nowy Duch Wolontariatu – Wolontariat Niestandardowy”.

Kompetencje interpersonalne, dialog w sytuacjach formalnych, trening autonomii decyzyjnej, autoprezentacja oraz aspekty formalne i prawne wolontariatu to moduły rozpoczynającego się Szkolenia przygotowującego do wolontariatu. 45 osób podzielonych na 3 grupy, gdzie w każdej z grup 5 młodych osób wesprze naukę 10 niepełnosprawnych intelektualnie – to warunki, w których do przygotowań stają uczestnicy projektu. Jak sami przyznają, podczas szkolenia nauczymy się nie tylko, jak sobie radzić załatwiając różne formalne sytuacje, jak pokazać się z dobrej strony, ale też jak być coraz bardziej samodzielnym i odpowiedzialnym za siebie samego. – To się przyda nie tylko w projekcie, ale też w „normalnym” życiu – podsumowują uczestnicy.

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Udostępnij to

Udostępnij ten post swoim znajomym!

Skip to content