Ponad miesiąc prób mają za sobą wolontariusze niestandardowi, którzy zrealizowali inicjatywę teatralną dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kochcickiej w Lublińcu. W spektaklu „Wędrówka” pokazali swojej publiczności, jak bardzo chcą być społecznie zauważeni, nie napiętnowani wykluczeniem i odrzuceniem – bo też kochają, odczuwają i mają prawdziwe emocje.

W ramach inicjatywy testowej – która poprzedziła zrealizowaną wspólnie z DPSem część wdrożeniową – zorganizowali wyjazd do chorzowskiego Teatru Rozrywki na spektakl „Wieczór panieński”.

– Kiedy siedzieliśmy na widowni „Wieczoru panieńskiego”, byliśmy mniej więcej na półmetku przygotowań do wystawienia własnej sztuki. Dzisiaj jesteśmy już po naszym występie, mega zadowoleni i wzruszeni – wspominają uczestnicy projektu.

Zgodnie z założeniami projektu, na etapie testowania inicjatyw, uczestnicy realizowali zorganizowane przez siebie działania. Kolejny etap inicjatyw wdrożeniowych polegał na rozszerzeniu tematu testowego o współpracę z instytucjami.

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Udostępnij to

Udostępnij ten post swoim znajomym!

Skip to content