DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCID
Deklaracja dostępności Stowarzyszenia Przyjaciół Zameczka
Deklaracja dostępności Stowarzyszenia Przyjaciół Zameczka
Stowarzyszenie Przyjaciół Zameczka zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Stowarzyszenia Przyjaciół Zameczka: https://przyjaciele-zameczka.pl/
- Data publikacji strony internetowej: 22.09.2020r.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 29.03.2025r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej. Zapewnienie dostępności niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu ekonomii społecznej.
Treści niedostępne
- treści niesformatowane zgodnie ze standardem dostępności,
- dodane obrazki w formie zdjęć, plakatów czy innych form graficznych, które nie posiadają opisów dodatkowych,
Wyłączenia
- multimedia nadawane na żywo,
- dokumenty tekstowe i tekstowo graficzne, dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych
- treści i obrazy wykorzystane Stowarzyszenie Przyjaciół Zameczka, które nie zostały przez nie lub na jego rzecz wytworzone lub przez Stowarzyszenie nabyte, albo, których dostosowanie do wymagań dostępności cyfrowej wymaga modyfikacji, do której Stowarzyszenie Przyjaciół Zameczka nie jest uprawniony.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: 22.09.2020r.
- Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 29.03.2025r.
Deklaracje sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Koordynator ds. dostępności: Dagmara Imiołczyk, przyjeciele.zameczka@op.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 343531112 wew. 304
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś elementu. Można także żądać udostępnienia informacji o formach alternatywnych, np. odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę takiej informacji.
Podmiot powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Stowarzyszenia Przyjaciół Zameczka mieści się na terenie Domu Pomocy Społecznej „ZAMECZEK” znajduje się przy ulicy 74-go Górnośląskiego Pułku Piechoty 2, 42-700 Lubliniec.
Do budynku prowadzą trzy wejścia. Do wszystkich tych wejść prowadzi droga z wybrukowanym podjazdem wraz z poręczami dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Główne wejście do siedziby DPS dostosowane zostało do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pozostałe dwa wejścia boczne posiadają schody.
Obszar recepcyjny umiejscowiony w obszernym holu wyposażony w miejsca spoczynkowe i przestrzeń dla wózków inwalidzkich. Na poszczególne kondygnacje prowadzą dwie klatki schodowe z dodatkowym oświetleniem, poręczami. W holu głównym znajduje się winda którą można przemieścić się do siedziby Stowarzyszenia. Dla osób na wózkach dostępna jest cała powierzchnia parteru budynku. Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na wszystkich piętrach budynku.
Przed budynkiem funkcjonuje parking, na którym wydzielono i oznaczono 1 miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych
Do budynku i siedziby Stowarzyszenia można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.
W Stowarzyszeniu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego, jedynie po wcześniej umówionej wizycie i wskazaniu konieczności skorzystania z tego typu wsparcia.