Uczestnicy projektu są na ukończeniu inicjatyw testowych, podczas których realizowali organizowane przez siebie działania: wyjechali do chorzowskiego teatru, przeszli szkolenie z opieki nad psami, wzięli udział w warsztatach tanecznych, kibicowali Górnikowi Zabrze na tamtejszym stadionie i organizowali zawody w kręgle, uczyli się technik rękodzielniczych i eksplorowali tereny powiatu podczas pieszych wycieczek.

Koniec inicjatyw testowych oznacza w projekcie „Nowy Duch Wolontariatu – Wolontariat Niestandardowy” rozpoczęcie współpracy z lokalnymi instytucjami lub organizacjami i wejście w etap inicjatywach wdrożeniowych. – W trakcie etapu wdrożeniowego będziemy monitorować, na ile realne potrzeby instytucji i uczestników zostały uwzględnione w powstałej w lipcu Metodologii wolontariatu niestandardowego – mówią nam mentorzy wolontariatu w projekcie.

Zapraszamy do współpracy wszystkie chętne osoby niepełnosprawne intelektualnie, a także młodzież z powiatu lublinieckiego! Zostaniecie włączeni w zespoły wolontariuszy niestandardowych, żeby zrobić coś wyjątkowego dla siebie, lokalnej społeczności i poznać ideę rodzącego się wolontariatu osób niepełnosprawnych z towarzyszeniem młodzieży!

CZEKAJĄ NA WAS TAKIE INICJATYWY JAK:

„Wolontariat niestandardowy na deskach teatru”, w której wesprzecie organizację autorskiego spektaklu teatralnego z oprawą muzyczną na żywo

– „W teren po zdrowie”, w której pomożecie zaplanować i zorganizować wycieczkę wyjazdową z aktywnościami terenowymi

– „Akademia sportu”, w której wspólnie z uczestnikami opracujecie pomysły i zorganizujecie minizawody sportowe

– „Wolontariusze zwierzętom”, w której razem z naszymi wolontariuszami niestandardowymi zaopiekujecie się w ramach kilku wizyt psami ze schroniska

– „We can dance”, w której wesprzecie, a może organizację warsztatów tanecznych

– „Twórczy wolontariat”, w której wspólnie z uczestnikami projektu przeprowadzicie warsztaty rękodzielniczo-plastyczne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY zainteresowanych do kontaktu pod adresem mailowym przyjaciele.zameczka@op.pl

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Udostępnij to

Udostępnij ten post swoim znajomym!

Skip to content